Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 02:35

​Ja çka thotë Shpend Ahmeti për dënimin e Kurtit dhe tjerëve

Prishtinë | 03/01/2018 14:43

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka komentuar në Facebook lidhur me dënimet e deputetëve të VV-së për hedhje të gazit lotsjellës.

Sipas tij të gjithë duhet ta kërkojnë lirimin e deputetëve që mbrojtën sovranitetin e shtetit.

 

Postimi i Ahmetit:

 

Edhe pse me kusht, vendimi për shpalljen fajtor dhe dënimet e sotme për Albinin, Donikën, Albulenën dhe Fatonin është ndër vendimet më të padrejta të historikut të shkurtë të Gjyqësorit të shtetit tonë. Duhet të kërkojmë lirimin e plotë të të gjithë deputetëve që mbrojten sovranitetin e shtetit tonë.

#liripëraktivistët

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress