Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 15.09.2019 07:13

  ​Hasani: Prokurorët në Kosovë të lidhur me pushtetin serb - video

  Prishtinë | 21/05/2019 14:33

  Kuvendi i Kosovës ka përkujtuar 20-vjetorin e masakrës së Dubravës, në një seancë të veçantë, ku deputetët kërkuan që kriminelët të arrestohen dhe të dalin para drejtësisë.

  Deputeti Nait Hasani, i mbijetuar i masakrës, tha se që dy dekada drejtësia nuk është marrë me këtë rast.

  Ai tha se asnjë qeveri, dhe as institucionet e drejtësisë nuk e kanë çarë kokën për masakrën e Dubravës, për të cilën përmendi emrat e atyre që kanë qenë të përfshirë në krime.

  E pse është heshtur kjo masakër, deputeti i PDK-së thotë se i di arsyet.


  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress