Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 06.12.2019 03:32

​Haradinaj: Po nuk e mbajtëm taksën, nuk mundemi me mbajt as shtetin (Video)

Prishtinë | 17/07/2019 21:25

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nëse Kosova nuk arrin me mbajt taksën ndaj Serbisë, nuk do të mund ta mbajë as shtetin, pasi vetëm më mbajtjen e taksës mund të arrihet njohja reciproke.

“Guxim po ashtu ka qenë me i thanë Serbisë se Kosova është shtet, si çdo shtet tjetër. I thanë nuk mundesh me më rreziku ekzistencën dhe me pas tregun tonë, me i vu taksë. Guxim është më i thënë se ky është shtet. Nuk është taksa taksë, por taksa është shteti, po s’munde me mbajt taksën, nuk ke me mundur me mbajt as shtetin. Nëse nuk ke me mundur me mbajt taksën deri në njohje, nuk ke me marrë njohjen e dy shteteve, është njohje reciproke, të dy shteteve në pozita të njëjta, por ke me marrë një marrëveshje të atij të fortit e të zotit, e të tanën që nuk mund të rrinë në këmbë”, tha Haradinaj./KosovaPress/ 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress