Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 11:38

​Haradinaj mbanë konferencë në Shipitullë

Prishtinë | 13/09/2017 19:57

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sonte do të qëndrojë në fshatin Shipitullë të Obiliqit, ku në ora 22:00, pranë mihjes sipërfaqësore do të mbajë konferencë për media.

Qëllimi i kësaj konference ka të bëjë me arritjen e marrëveshjes mes banorëve të fshatrave Hade dhe Shipitullë me KEK-un, për të cilën është angazhuar kryeministri Haradinaj.

Kryeministri dje ka qëndruar dy herë në Obiliq, ku ka biseduar me banorët e këtyre fshatrave dhe menaxhmentin e KEK-ut, për gjetjen e një zgjidhje./KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress