Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 21.05.2019 03:43

​Haradinaj kujton 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Yll Morina

Prishtinë | 15/03/2019 08:02

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Yll Morina.

“Vlerat më unike të luftëtarit shqiptar i gjejmë në figurën e Heroit të Kosovës Yll Morina. Ndër trimat e rrallë dhe luftëtarët më të zotë, ai ishte rreshtuar me UÇK-që në ditët e para, për t’ia falë jetën atdheut”, shkruan Haradinaj në Facebook.

“Në njëzetvjetorin e ngritjes në piedestalin e pavdekësisë, me krenari kujtojmë Yllin e lirisë, i cili ka zënë vend nderi në historinë e re të Kosovës”, shkruan në fund kryeministrit./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress