Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 12.12.2018 04:37

​​Guterres kërkon shmangien e dhunës në Iran

| 03/01/2018 19:25

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, bëri thirrje për shmangien e dhunës në Iran dhe kërkoi që të gjitha manifestimet të zhvillohen në një mënyrë të qetë në këtë vend, konfirmoi sot një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara.

“Ashtu si deklaroi dje, kreu i OKB-së, i shqetësuar nga zhvillimet e fundit në Iran, u kërkoi autoriteteve të respektojnë të drejtën për t’u mbledhur paqësisht dhe lirinë e fjalës”, shtoi zëdhënësi, Farhan Aziz Haq në një konferencë shtypi.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress