Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.08.2019 04:29

​​Edhe protesta e ardhshme e opozitës mbahet në mbrëmje

Prishtinë | 15/05/2019 18:50

Opozita shqiptare ka njoftuar se protesta e ardhshme kundër qeverisë së vendit, do të mbahet 25 maj nga ora 19:00.

Vendimi është marr sot në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike.

Kjo protestë është thirru pas protestës së shtunës, në të cilën pati dhunë, pasi u hodhën koktej molotovi drejtë objekteve shtetërore, ndërsa pati edhe ndërhyrje të policisë. Kurse protesta e së hënës ka kaluar pa ekcese, pati vetëm defilime dhe thirrje për dorëheqje të Qeverisë Rama./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress