Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 04:42

​​Dy koretë vënë në funksion linjën e veçantë telefonike

| 03/01/2018 19:36

Koreja e Jugut dhe Koreja e Veriut kanë funksionalizuar një linjë telefonike që ka qenë jashtë përdorimit për dy vite, raporton CNN, duke shtuar se ky veprim është një ndryshim i madh diplomatik.

Qeveria e Koresë së Jugut njoftoi se thirrja e parë u realizua nga Koreja e Veriut në një kohë që kishin rënë dakord dhe se thirrja zgjati 20 minuta, gjatë së cilës u vërtetua saktësia teknike e linjës telefonike./KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress