Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 23.03.2019 04:32

​Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me njohje reciproke

Prishtinë | 10/08/2018 19:06

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me kryetarin e BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti.

Pjesë e bisedës së tyre ishte edhe dialogu Kosovë-Serbi, përcjell KosovaPress.

“Ne biseduam për integrimin sa më të shpejtë të Maqedonisë në NATO, të cilin e shohim si interes strategjik, si dhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ishte konkludim i përbashkët, se ky proces duhet të përmbyllet me njohje reciproke dhe me anëtarësim të Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare”, ka shkuar Presidenti Thaçi. /KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress