Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 02:39

​Deputetët e VV-së dënohen me kusht

Prishtinë | 03/01/2018 13:29

Gjykata Themelore e Prishtinës ka dënuar me kusht deputetët Albin Kurtin, Albulena Haxhiun, Donika Kadaj Bujupin dhe Faton Topallin.

Kryetari i trupit gjykues, Beqir Kalludra shqiptoi dënimin, ku tha se është bërë edhe ndryshimi i akuzës.

“Gjykata i gjykon 1 vit e 6 muaj Albin Kurtin, Albulena Haxhiu 1 vit e 3 muaj, Donika Kadaj Bujupi 1 vit e 6 muaj, Faton Topalli 1 vit e 2 muaj", tha ai.

Dënimet e shqiptuara me burgim nuk do të ekzekutohen nëse gjatë dy viteve nuk kryejnë vepra të tjera penale. Brenda 15 ditësh kanë të drejtë të parashtrojnë ankesë./KosovaPress/

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress