Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 15.09.2019 07:18

  ​Dëmtohet portreti me fishekë i Adem Jasharit (Video)

  Prekaz | 26/11/2018 16:25

  Mozaiku i ndërtuar nga 200 mijë fishekë ku është bërë portreti i komandantit legjendar Adem Jashari është zbuluar në Prekaz në 20 vjetorin e rënies së tij më 5 mars të këtij viti.

  Mozaiku, është ndërtuar nga Besart Gashi, është 25 metra katror dhe është punuar nga 200 mijë gëzhoja fishekësh.

  Por ky mozaik tashmë është dëmtuar. KosovaPress ka marr pamje ku shihet dëmtimi i portretit.

  Prekazi më 28 Nëntor pret vizitorë që vijnë për ta nderuar komandantin legjendar për festat e Nëntorit./KosovaPress/


  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress