Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 25.01.2020 10:53

​Deliu -Haxhiut: Nuk kemi ndonjë dashni për Vetëvendosjen

Prishtinë | 14/08/2019 15:07

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, duke folur për zgjedhjet dhe koalicionet e mundshme, tha se Partia Demokratike e Kosovës është subjekti i cili ia ka humbur shpresën rinisë.

Me këtë parti tha se asnjëherë nuk mund të kenë koalicion. Por, Blerta Deliu-Kodra tha se as PDK nuk ka ndonjë “dashni” për Vetëvendosjen.

“Kush e qiti rininë jashtë dhe kush e bëri korrupsionin në Kosovë, këto janë dy pyetje që përgjigjen e marrim nga PDK. Sepse edhe krimi e korrupsioni ka ndodhur nga njerëzit e PDK-së dhe me mbështetjen e tyre. Edhe sistemi i drejtësisë është kapur pikërisht nga ky subjekt politikë edhe shpresën ia ka humbur ky subjekt politikë... E them me zë të hapur, Vetëvendosje nuk bën koalicion me PDK-në", thotë Haxhiu.

“Nuk ju kemi ftuar Albulena, nuk ju kemi shpallur naj farë dashnie", thotë Deliu-Kodra.

"The që kemi vija të kuqe edhe unë po ta jap përgjigjen", thotë Haxhiu./KosovaPress

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress