Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 16.09.2019 12:12

  ​Dehari nuk pranon ofertën për postin e ministrit për Investime të Huaja

  Shkup | 25/08/2019 20:36

  Ibrahin Dehari, që ditë më parë u propozua për ministër për Investime të Huaja nuk ka pranuar ofertën e partisë së tij.

  Sipas Alsat M në degën e Tetovës, Dehari ka refuzuar këtë post, nën arsyetimin se kjo është një ministri sa për t’i plotësuar apetitet politike dhe se nuk do të sjellë asnjë të mirë për shoqërinë.

  Po sipas Alsat M, kundër këtij vendimi ka qenë edhe dega e BDI-së në Tetovë, e cila shprehet se ndihet e anashkaluar pasi nuk kanë asnjë ministri në qeverinë aktuale të udhëhequr nga Zoran Zaev.

  Loading...

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress