Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 04:41

​Cavushoglu: Netanyahu dhe Trump mbështesin protestat në Iran

Uashington | 03/01/2018 12:05

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe presidenti amerikan Donald Trump mbështesin protestat antiqeveritare në Iran, deklaroi sot ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavushoglu, transmeton CNN.

Siç transmeton Reuters, shefi i diplomacisë turke, ka deklaruar se vendi i tij është kundër përzierjes së jashtme në Iran.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress