Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 03:50

​Bushati: Shtetet e BE-së nuk iu përmbajtën rekomandimeve

Prishtinë | 18/06/2019 21:06

Pas shtyrjes së vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë në vjeshtë te këtij viti, ka reaguar edhe ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Në një postim në Twitter, Bushati shkruan se shtetet anëtare të BE-së, nuk iu përmbajtën rekomandimeve të qershorit 2018, ndërsa rruga mbetet e hapur për në vjeshtë.

Postimi i Bushatit: 

Është për të ardhur keq që Shtetet Anëtare të BE-së nuk u përmbajtën përfundimeve të qershorit 2018, e cila përcaktonte rrugën drejt hapjes së negociatave të pranimit në qershor 2019! Megjithatë, rruga mbetet e hapur për tetor 2019 dhe është e angazhuar për reformat lidhur me BE.  Albania4EU./Ora News/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress