Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 02:01

​Baskët në përkrahje të pavarësisë së Katalonisë

| 12/08/2017 21:29

Rreth 3000 baskë dolën në rrugët e qytetit San Sebastian, në mbështetje të Katalonisë, e cila po kërkon shkëputjen nga Spanja.

Arnaldo Otegi, udhëheqës i Baskisë, ish-anëtar i ETA-s, tha se protesta u organizua për të treguar solidaritetin bask "me njerëzit që japin një shembull i rëndësishëm për demokracinë në Evropë dhe janë në kërkim të të drejtave për vetëvendosje, nëse ata duan të jenë të pavarur apo jo”, transmeton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress