Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 20.03.2019 11:28

​​Armenia të sigurojë të drejtën e qytetarëve për të protestuar

Prishtinë | 19/04/2018 21:35

Kreu i Zyrës së ODIHR-it, Ingibjorg Solrun Gisladotir u kërkoi autoriteteve në Armeni të mbrojnë dhe sigurojnë të drejtën e lirisë së tubimit paqësor, ku po vazhdojnë të mbahen protesta.

"Të gjithë njerëzit duhet të kenë të drejtën themelore për të shprehur mendimet e tyre përmes protestave paqësore", tha Gisladotir, njoftoi OSBE.

Në Armeni janë duke u zhvilluar protesta nga opozita dhe qytetarët kundër zgjedhjes së kryeministrit të vendit./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress