Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 03:03

​Amerika shton sanksionet ndaj Rusisë

Prishtinë | 11/01/2017 19:23

Administrata e Presidentit amerikan, Barack Obama ka shtuar sanksionet ndaj Rusisë, duke i futur në listën e të ndaluarve edhe 5 zyrtarë të tjerë rusë.

Dhjetë ditë para largimit nga Shtëpia e Bardhë, SHBA-të kanë zgjeruar sanksionet kundër Rusisë, duke përfshirë kreun e Komitetit Hulumtues të Rusisë, Alexander Bastrykin. Në listë janë përfshirë edhe deputeti rus Andrei Lugovoi, biznesmeni Dmitri Kovtun, hetuesi Stanisalv Gordievsky dhe ish-menaxheri bankar Genadi Plaksin, transmeton KosovaPress.

Ditë më parë SHBA-të kishin shtuar sanksionet edhe ndaj dhjetëra zyrtarëve rusë që ishin në SHBA, duke kërkuar largimin e tyre nga SHBA-të.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress