Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 02:05

​​ AAK reagon ndaj hulumtimit të organizatës Demokracia Plus

Prishtinë | 20/03/2017 23:28

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka reaguar ndaj hulumtimit të organizatës Demokracia Plus, ku thuhej se AAK-ja nuk ka ueb-faqe funksionale. AAK bënë të ditur se ueb-faja e saj zyrtare është hakeruar dhe po punohet për dizajnimin e saj.

Komunikata e plotë e AAK-së:

Përgjigje organizatës Demokraci Plus (D+)

Hulumtimi i organizatës Demokracia Plus për transparencën e subjekteve politike ku thuhet se AAK-ja nuk ka fare ueb faqe funksionale nuk është i sakt.  Faqja zyrtare e AAK-së ka qene e hakuar dhe kjo ka qenë publike dhe njësitë hetimore po kryejn hetime për këtë sulm kibernetik. Para se të sulmohet ueb faqja zyrtare www.aak-ks.org/web ka qenë e përditësuar rregullisht si dhe raportin financiar e ka bërë publik e para.  Këto ditë është duke u punuar në dizajn, mirëpo faqja ka qenë aktive. Shprehim keqardhje që organizata demokracia plus nuk e ka marrë mundimin të marrë në telefon ose të vi deri në zyre për të siguruar informacioni e plotë. Për të gjithë të interesuarit të gjitha informacionit rreth subjektit politik AAK i gjeni në www.aak-ks.org/web

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress