Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:20

​​ 75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi

Paris | 20/03/2017 22:12

Shtatë vende anëtare të UNESCO-s dhe një donator nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot kanë premtuar 75.5 milionë dollarë për fondin e mbështetur nga UNESCO, që synon ruajtjen e trashëgimisë kulturore nga luftërat dhe terrorizmi.

Partneriteti ndërkombëtar për ruajtjen e trashëgimisë së rrezikuar, filloi sot në muzeun e Luvrit në Paris, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti francez, Francois Hollande, transmeton KosovaPress. 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress