Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.02.2019 11:00

​7-vjetori i tragjedisë së Restelicës

Prishtinë | 12/02/2019 07:20

Sot bëhen 7 vite nga tragjedia e Restelicës, ku si pasojë e rënies së një orteku të borës, humbën jetën 10 banorë të këtij fshati.

Nga kjo fatkeqësi natyrore u shkatërruan dhjetëra shtëpi, ndërsa fatkeqësisë i mbijetoi vetëm 7 vjeçarja, Amsera Reka, e cila tani jeton në Itali tek disa të afërt të saj.

Aksioni i shpëtimit u organizua nga Forca e Sigurisë së Kosovës, por arritja deri të vendi i tragjedisë, ishte i vështirë, për shkak kushte të vështira atmosferike dhe borës së madhe./KosovaPress/

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress