Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 07:51

​Tillerson: Rusia është e rrezikshme, SHBA në NATO me të drejtë janë të shqetësuar

Uashington | 11/01/2017 18:32

Sekretari amerikan i ardhshëm, i caktuar në këtë pozitë nga Presidenti Donald Trump, Rex Tillerson tha sot se “Rusia është e rrezikshme dhe se aleatët e SHBA-ve në NATO-ja me të drejtë janë të shqetësuar në lidhje me kthimin e saj në skenën ndërkombëtare”.
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress