Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 24.10.2019 03:02

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Shala pjesëmarrës në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Poloni

Prishtinë | 04/07/2019 12:01

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala po merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor, në Poloni, me ftesë të ministres së Ndërmarrësisë dhe Teknologjisë së Polonisë, Jadwiga Emilewicz, në kuadër të procesit të Berlinit, me qëllim të përforcimit të bashkëpunimit rajonal dhe avancimin e procesit të integrimit evropian.

Shala theksoi se ky samit paraqet një mundësi të jashtëzakonshme për Republikën e Kosovës për të zhvilluar diskutime në fushën e zhvillimit ekonomik, mbështetjen e Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme, rritjen e eksportit dhe investimeve të huaja.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress