Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 15.11.2019 10:49

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Jashari përcjellë nga afër punimet në Kotorrë dhe projektin e rrugës Runik – Syriganë

Skenderaj | 07/11/2019 16:48

Kryetari i Komunës së Skenderajt z. Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, drejtoreshën e Urbanizmit Sanije Ahmeti, inxhinierë dhe profesionistë, kanë inspektuar punimet në realizimin e projekteve në rrugët e fshatit Kotorrë dhe projektin e rrugës Runik - Syriganë.

Me këtë rast kryetari Jashari tha se ky është një projekt i rëndësishëm për banorët e kësaj zone.

“Së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku dhe bashkëpunëtorë, pamë nga afër punimet që po zhvillohen në rrugët e fshatit Kotorrë dhe projektin e rrugës nga qendra e Runikut deri në Syriganë. Një projekt mjaft i rëndësishëm për banorët e kësaj pjese, ku gjithashtu përfshihet edhe asfaltimi i shumë kilometrave tjerë të segmenteve nëpër fshatrat e kësaj ane.”

https://kk.rks-gov.net/skenderaj/news/kryetari-z-bekim-jashari-percjelle-nga-afer-realizimim-e-punimeve-ne-fshatin-kotorre-dhe-projektin-e-rruges-runik-syrigane/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress