Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 24.10.2019 03:03

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Asfaltohet rruga Obiliq-Plemetin-Prilluzhë

Obiliq | 09/07/2019 13:51

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, sot inspektoi nga afër asfaltimin e rrugës R220, segmenti Obiliq-Plemetin-Prilluzhë, e cila lidh komunat e komunitetet mes vete dhe ndikon në zhvillimin ekonomik të Obiliqit e Vushtrrisë.

Me këtë rast ministri Lekaj ritheksoi përkushtimin e MIT, që krahas zhvillimit të projekteve të reja, të mirëmbajnë në vazhdimësi rrugët ekzistuese.

Rruga R220, segmenti Obiliq-Plemetin-Prilluzhë, ka gjatësi prej 3 kilometra dhe po realizohet në kuadër të mirëmbajtjes së rrugëve.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress