Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 18.01.2018 01:15

​Rama: Është trefishuar ndihma ekonomike

Tiranë | 20/03/2017 12:14

Kryeministri Edi Rama, gjatë nënshkrimit të Paktit Kombëtar për Mirëqenien Sociale, deklaroi se sot është trefishuar ndihma ekonomike, pasi janë hequr nga skema e saj të pasurit që e merrnin atë.

 “Për vite me radhë, paratë e ndihmës ekonomike u janë hequr të varfërve dhe u janë dhënë atyre që nuk ishin në nevojë, por për të cilët kishin nevojë partitë. I gjithë fondi u shpërndahej kryetarëve të komunave për qëllime elektorale dhe mbanin lidhur një zinxhir skllevërish të varfërisë, të cilët kushtëzoheshin për marrjen e ndihmës me fotografimin e votës”, tha Rama. 

Kryeministri shtoi se ndihma ekonomike “nuk është e mjaftueshme, por është 3 herë më e lartë se ajo që ishte”.

  “Kjo sepse u hoqën ata që e merrnin deri dje dhe jetonin nëpër vila”, u shpreh Rama.

Temat:
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress