Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 20.01.2018 04:18

​Punëtorëve të shtetit nga një janari u rriten pagat

Prishtinë | 12/01/2018 15:24

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot ka miratuar propozimin për rritjen e pagave për të gjitha kategoritë e të punësuarve që marrin paga nga buxheti i Kosovës

Sipas këtij vendimi pagat rriten  4 përqind mbi pagën bazë, duke filluar nga 1 janari i vitit 2018.

 

Ministri i Financave Bedri Hamza tha se me këtë vendim aprovohet rritja e pagave nga një janari dhe bëhet në përputhje me rritjen ekonomike.

 

Këtë lajm kryeministri Ramush Haradinaj e ka quajtur lajm të mirë për të gjithë.

 

Sipas tij kanë pasur konsulta me të gjitha sindikatat dhe janë zotuar që të mbajnë vëmendje tek rritja e pagave./KosovaPress/

 

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress