Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 11.12.2017 08:00

​Plus Center, ja pse është qendra me e veçantë në vend

Prishtinë | 31/01/2017 10:07

Plus Center në Ferizaj është qendra e parë më e madhe tregtare në Kosovë e cila bojkoton produktet serbe.

Plus Center është qendra e vetme tregtare e cila për konsumatorët e saj ka vetëm prodhime vendore dhe produkteve të atyre vendeve që e njohin shtetin e Kosovës.

Gjithashtu qendra tregtare Plus Center njihet edhe për prodhimet e bukës, të cilat janë me kualitet zviceran, ku recetat vijnë nga mjeshtrit e mëdhenj të qytetit të Gjenevës dhe janë të inauguruar në garat e vitit 1999, kur edhe fituan titullin Kampion të Evropës.

Në vitin 2002 u zgjodh Kampion i Botës, nga mjeshtri me traditë artizanale (Fronsuaz Wolfisberg). Laboratori që ofron po të njëjtat prodhime të bukëve në Plus Center, përgatiten nga nxënësit e Wolfibergut ( Bardhyl Avdiu), me përvojë 9 vjeçare, në bashkëpunim dhe me ndihmësit e tij.

PLUSCENTER


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress