Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 25.11.2017 03:16

​Beqaj-Lebet dakordohen për vazhdimin e bashkëpunimit

Prishtinë | 14/11/2017 15:20

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Hubert Lebet, me të cilin bisedoi për përmirësimin e imazhit të vendit tonë në arenën ndërkombëtare përmes promovimit të bizneseve.

Ambasadori Lebet u shpreh i lumtur për themelimin e Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, me qëllim të fokusimit tek sektori privat dhe ndërmarrësia. 

Ministri Beqaj dhe ambasadori Lebet u dakorduan për bashkëpunim dhe nisma të përbashkëta drejt zhvillimit të ndërmarrësisë dhe inovacionit, promovimit të eksporteve, rritjen e kapaciteteve dhe konkurrencës në sektorin privat.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress