Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 24.11.2017 04:05

​Benzina dhe dizeli lirohen për 2 denarë në Maqedoni

Prishtinë | 20/03/2017 17:49

Benzina dhe dizeli nga mesnata do të lirohen dy denarë për litër, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjetikës.

EUROSUPER BS-95 do të shitet për 65 denarë dhe EUROSUPER-BS 98 për 67 denarë. Dizeli do të kushtojë 52 denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri 40,5 denarë. Lirohet edhe mazuti.

Çmimet e reja vijnë si rezultat i uljes së çmimeve të karburanteve në tregjet botërore në dy javët e fundit.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress