Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:28

​​Volkswagen paguan një miliard euro gjobë

Prishtinë | 13/06/2018 19:14

Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen njoftoi sot se ka pranuar të paguajë një miliardë euro gjobë në Gjermani, duke pranuar përgjegjësinë në lidhje me motorët diesel të trukuar.

“Prokuroria e Brunswick vuri në dukje mungesa në detyrën e mbikëqyrjes brenda kompanisë dhe urdhëroi Volkswagen që të paguajë një gjobë”, njoftoi grupi automobilistik në një komunikatë.

Volkswagen theksoi gjithashtu se “kompania e pranon gjobën dhe nuk do të apelojë”.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress