Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 06.12.2019 03:33

​Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Prishtinë | 15/05/2019 20:39

Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë për gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Evropian si dhe duke evituar, për momentin, përshkallëzimin e konfliktit tregtar.

“Kjo shtyrje pritet të jetë 180 ditore, ose gjashtë muaj”, njoftuan sot dy burime të industrisë automobilistike.

Vendimi zyrtar i kreut të Shtëpisë së Bardhë pritet të aplikohet deri të shtunën, sipas ligjeve në fuqi. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress