Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 08:22

​Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të SHBA-ve

| 12/02/2018 20:34

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot partnerët tregtarë të SHBA-ve me masa të reja ndëshkuese, duke folur për taksim reciprok për produkte të caktuara.

“Nuk mund të lejojmë shtete të tjera të përfitojnë prej nesh”, u shpreh Trump në një intervistë dhënë për gazetarë në Shtëpinë e Bardhë, duke shprehur ankesa se SHBA-të po humbin shuma të konsiderueshme me Kinën, Japoninë dhe Korenë e Jugut.

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress