Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 13.11.2018 10:15

​Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të SHBA-ve

| 12/02/2018 20:34

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot partnerët tregtarë të SHBA-ve me masa të reja ndëshkuese, duke folur për taksim reciprok për produkte të caktuara.

“Nuk mund të lejojmë shtete të tjera të përfitojnë prej nesh”, u shpreh Trump në një intervistë dhënë për gazetarë në Shtëpinë e Bardhë, duke shprehur ankesa se SHBA-të po humbin shuma të konsiderueshme me Kinën, Japoninë dhe Korenë e Jugut.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress