Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 24.10.2019 03:01

​Sot mbahet takimi për Programin për Reforma në Ekonomi

Prishtinë | 09/07/2019 07:16

Sot do të mbahet takimi lansues për hartimin e Programit për Reforma në Ekonomi 2020-2022.

Në këtë takim do të marrin pjesë ministri i Financave, Bedri Hamza njëherit edhe koordinator nacional për Programin për Reforma në Ekonomi, udhëheqësja e Zyrës së BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova, ministrat përkatës, përfaqësues të ministrive të përfshirë në këtë proces, përfaqësues të Komisionit Evropian, ambasadave të vendeve anëtare të BE-së si dhe përfaqësues të shoqërisë civile dhe sektorit privat.

Takimi mbahet duke filluar nga ora 10:00 në ndërtesën e Qeverisë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress