Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 05:58

​Sot mbahet konferenca “Business and Education”

Prishtinë | 18/10/2019 07:22

Universiteti "Haxhi Zeka" në Pejë sot organizon konferencën "Business and Education: Challenges and Opportunities", e cila do të mbahet në ambientet e Fakultetit Juridik.

Qëllimi i konferencës është të bashkojë aktorët kryesorë nga komuniteti i biznesit të Kosovës dhe sektori i Arsimit të Lartë për të diskutuar sfidat dhe mundësitë në të dy sektorë

Fillimisht në ndryshimin dhe zgjerimin e misionit të IAL-ve në eksplorimin e qasjeve të reja për afrimin me nevojat e tregut të punës dhe trajtimin e cilësisë ekzistuese dhe mospërputhjet e aftësive, si dhe nxitjen e stazhit ndërkombëtar dhe kombëtar për punësimin e studentëve. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress