Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:24

​Shell nga sot filloi punën në Kosovë

Prishtinë | 14/05/2018 21:04

Kompania më e madhe e derivateve në botë Shell, në bashkëpunim me Kompaninë Al Petrol, sot ka hapur pikat e shitjes së derivateve në Kosovë.

Presidenti i Al Petrol-it, Latif Kryeziu tha se nga sot shpallim zyrtarisht brendin Shell në Kosovë, e cila kompani është shitësi më i madh i derivateve në botë, ndërsa tha se nga sot është hequr dilema e cilësisë së derivateve në Kosovë.

“Rrjeti Shell do t’iu ofrojë shoferëve dhe ekonomisë së Kosovës 99% karburantin e njëjtë që përdorë sot Formula 1 - Ferrari. Shelli është sot shitësi më i madh i derivateve në botë dhe është prezent në mesë 80 shtete, me 30 milionë konsumatorë në ditë. Me ardhjen e brendit Shell në Kosovë, janë hequr dilemat e cilësisë së karburanteve”, tha Kryeziu.

Kryeziu tha se ardhja e brendit Shell ka gëzuar të gjithë në Kosovë, por mesë shumti kryetarin e Kuvendit Kadri Vesli, të cilin e quajti burrë të madh dhe njeri me shpirt ndërmarrësie.

“Të nderuar të pranishëm, sot nuk e kemi lehtë të ndahemi nga brendi Al Petrol, në rrugëtimin që i kemi kushtuar pjesën më të madhe të jetës. Them me modesti, se rruga deri këtu nuk ka qenë aspak e lehtë”, tha Kryeziu duke u shprehur i lumtur për vazhdimësinë e punës së Al Petroll me gjigantin Shell, ndërsa tregoi se gjatë punë së vet Al Petrol u shpërblye me tre çmime Superbrend.

Ambasadorja e Holandës, Gerrie Williams ka përshëndetur kompanitë Al Petrol-in dhe Shell, për investimin e qëlluar. Ajo ka shtuar se është fakt se Shell nga sot ka ardhur këtu, për të ofruar derivatet më të mira dhe ky është një lajm i mirë./KosovaPress/   

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress