Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:32

​SHBA, fabrikat rritin prodhimin

Uashington | 16/05/2018 17:06

Muajin e kaluar, fabrikat e prodhimit amerikan rritën prodhimin e pajisjeve shtëpiake, kompjuterëve dhe aeroplanëve, gjë e cila ka kontribuuar për herë të dytë në pesë muajt e fundit në rritjen e prodhimit industrial.

Prodhimi i fabrikës u rrit në muajin prill me 0.5 për qind pas stagnimit të plotë në mars, ndërkohë që u rrit me 1.8 për qind në vit, transmeton AP.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress