Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 17.07.2019 03:31

​Reçica i fton të rinjtë që të aftësohen në Qendrat për Aftësimit Profesional

Prishtinë | 23/03/2019 19:10

Ministri Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica e ka vizituar Qendrën e Aftësimit Profesional, ku u ka bërë thirrje të rinjve ta vizitojnë këtë Qendër, që të marrin aftësitë e duhura në më shumë se 30 profile të ndryshme që ofrohen aty.

“Gjatë vizitave në Qendrat e Aftësimit Profesional vazhdimisht takojë punëkërkues të regjistruar të cilët vendosin të ndjekin trajnime në një mori profilesh që ofrohen aty. Ndër ta është edhe znj.Kadrije Sejdiu, e certifkuar në profilin e Pastiçerisë në QAP në Prishtinë, e cila ka arritur të punësohet në këtë profesion pas përfundimit të trajnimit.

Ju bëjë thirrje, sidomos të rinjve dhe të rejave të vizitojnë Qendrat e Aftësimit Profesional, 8 sosh sa janë në tërë Kosovën dhe të marrin aftësitë e duhura në më shumë se 30 profile të ndryshme që ofrohen aty”, ka shkruar Reçica në Facebook.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress