Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 22.05.2019 09:57

​Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Champions League, vetëm në Kujtesa

Prishtinë | 18/09/2018 14:32

1.Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Champions League, vetëm në Kujtesa

Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi, Liga e Kampionëve rikthehet sonte (këtë javë) me 16 lojë, prej tyre 4 super ndeshje që vetëm Liga e Kampionëve din t'i ofroj!

 

UEFA Liga e Kampioneve sot nis fazën e grupeve.

Me plot epitet si gjithmonë edhe këtë edicion defilojnë skuadrat më të mëdha europiane.

Kujtesa Sport, do të transmetoj ekskluzivisht edhe për 3 vite rresht më të mirët e botës, UEFA Champions League dhe Europa League.

Sonte rikthehet Interi pas 6 edicioneve mungesë ku duelon me Tottenhamin e Pochetinos. Këtë sfidë mund ta ndiqni në 18:55 live ne Ksport1 HD. Në po të njejtën kohë luajnë edhe fituesit e pesëfishtë të kësaj gare. Barcelona, Messi me shokë pret kampionët e Holandes PSV Eindhoven, kjo ndeshje transmetohet në KSport2 HD.

Derbi i vërtetë i rrethit të parë zhvillohet në Anfield. Livepool - PSG ndeshje që zgjon ndjenjat e çdo futbolldashësi, live ne KSport1 HD me fillim nga ora 21:00.

Monaco - Atletico, Club Brugge - Dortmund janë dy ndeshje tjera që transmetohen live ne KSport.

Nuk bënë t’a humbim rikthimin e Galatasarayit gjithashtu. Kampionët e Turqisë luajnë kundër atyre Rusisë, Lokomitven e Moskës. Kjo ndeshje transmetohet direkt në Ksport4 HD në orën 21:00.

Për më shumë, analizat sportive mund t’i ndiqni në Studio të UEFA CHAMPIONS LEAGUE para ndeshjeve në ora 17:45 dhe pas ndeshjeve në ora 23:00, në KSPORT 1 dhe T7; emision i cili realizohet nga Kujtesa.

Sportin do t’a mbani në mend gjithmonë përmes Kujtesës!

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress