Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.01.2019 06:03

​Për festën e pavarësisë prezantohen produkte vendore

Prishtinë | 13/02/2018 07:20

Në kuadër të manifestimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Oda Ekonomike e Kosovës organizon konferencë me akterët relevant për të shpalosur të arriturat dhe sfidat e dekadës së pavarësisë.

Ky aktivitet do të organizohet nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

 

Pjesë kryesore të këtij aktiviteti do të jenë diskutimet nga bartësit kryesor të institucioneve të Republikës të Kosovës, ndarja e medaljeve presidenciale për ndërmarrjet me kontributin më të madh në punësim, buxhet dhe eksport, si dhe ekspozita e prodhimeve vendore.

Në këtë aktivitet përveç ekspozimit të produkteve kosovare, do të prezantohet një raport i shkurtër mbi sfidat e eksportuesve kosovar në tregun vendor dhe atë të jashtëm.

 

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress