Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 26.05.2019 02:17

​​Pekini rrit tarifat doganore 60 miliardë dollarë për produktet amerikane

Prishtinë | 13/05/2019 18:45

Kina njoftoi se do të rrisë tarifat nga 1 qershori deri në 25%, apo për 60 miliardë dollarë, për produktet e importuara amerikane që janë të prekura nga tarifat e mëparshme.

“Rritja e tarifave mbi importet janë një reagim ndaj njëanshmërisë dhe proteksionizmit tregtar amerikan”, njoftuan autoritetet e Pekinit.

Të premten, Uashingtoni njoftoi rritjen e tarifave për 200 miliardë dollarë produkte kineze të importuara nga 10 në 25% si dhe njoftoi një plan për të rritur tarifat mbi 300 miliardë dollarë produkte kineze të importuara që nuk ishin prekur deri tani./ASTH/ 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress