Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 17.10.2019 11:40

​“Peizazhet e Sejdi Kapllanaj” shoqërohet me verë të gazuar cilësore

Prishtinë | 20/11/2018 21:08

Në Galerinë Ministrisë së Kulturës është hapur ekspozita “Peizazhet e Sejdi Kapllanaj”.

“Peizazhet e Sejdi Kapllanaj” shoqërohet me verë të gazuar cilësore

Në Galerinë Ministrisë së Kulturës është hapur ekspozita  “Peizazhet e Sejdi Kapllanaj”.

Të pranishmit nga afër kanë parë lisa, erëra, peizazhe vjeshtore që kryesisht pasqyrojnë rrjedhën historike të popullit shqiptar.

Përveç, këtyre pamjeve magjepse të gjithë të pranishmit u shërbyen me verë të gazuar “Freixenet Cava”.

Kjo verë me shije mbresëlënëse e cila mund t’iu shoqëroj në momente të ndryshme, distribuohet në Kosovë nga firma “INFINIT SHPK” në Prizren.

Ndryshe, ekspozita është financuar nga Galeria e Ministrisë së Kulturës, ndërkaq kurator i saj është Jeton Rexhepi.

Në ekspozitë u prezantuan rreth dyzet punime, pikturë në teknikat vaj dhe akril, të realizuara viteve të fundit.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress