Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:27

​Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren

Prizren | 16/05/2018 15:53

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga kreu i saj Mytaher Haskuka.

Pas takimit Limaj tha se i shprehën përkrahjen e plotë kryetarit të komunës për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Prizren por edhe projektet tjera për këtë qytet.

Limaj shtoi se Parku i Biznesit shumë shpejt do të fillojë të ndërtohet.

Ndërsa kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka tha se kërkoi nga zëvendëskryeministri Limaj që Parku i Biznesit të nis të ndërtohet sikurse edhe rruga e Kabashit dhe infrastruktura në fshatin Zym./KosovaPress/

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress