Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 19.08.2019 05:11

​KDI me detaje për autostradën ‘Arben Xhaferi’

Prishtinë | 09/02/2019 07:30

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mban konferencë për media lidhur me zgjatjen e afatit për përfundimin e autostradës Prishtinë-Han i Elezit dhe qëndrimet e Qeverisë karshi kësaj kontrate.

Ministria e Infrastrukturës me një aneks kontratë është pajtuar që të zgjatet afati i implementimit të kontratës bazë deri më 1 qershor 2019, përkatësisht 152 ditë i jepen kohë shtesë Bechtel& Enkes  për zbatimin  e punëve për këtë autostradë.

Aneks kontrata e nënshkruar nga palët përcakton detyrimet e Qeverisë së Kosovës për 53 milionë euro për Autostradën Prishtinë – Hani i Elezit (Autostrada Arben Xhaferi).

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress