Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:18

​Kaos në tregjet e aksioneve

Nju Jork | 11/07/2018 13:27

Aksionet e kompanive në bursat botërore janë në rënie të ndjeshme sot për shkak të kërcënimeve të reja reciproke ndaj tarifave midis SHBA-së dhe Kinës.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, po përgatit një plan për të vendosur tarifa ndaj mallrave të importuara nga Kina, ndaj të cilit Pekini reagoi duke dënuar kërcënimin e ri të Uashingtonit dhe u zotua për t'u përgjigjur me kundërmasa të ashpra.

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress