Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.02.2019 11:49

​Benzina saudite RBOB për herë të parë në SHBA

Riad | 11/07/2018 20:11

Rafineria Jubail Satorp në Arabinë Saudite ka dërguar për herë të parë një cisternë me benzinë RBOB në SHBA, e cila është një paraardhës i mundshëm i dërgesave të mëtejshme në atë vend ku çmimet janë aktualisht në një rekord trevjeçar sezonal.

Kapaciteti i rafinerisë Satorp, e cila është ndërmarrje e përbashkët e Saudi Aramka dhe kompanisë franceze Total, është 400.000 fuçi në ditë.

RBOB është një përzierje e riformuluar e benzinës, njofton rafineria në llogarinë e saj në Twitter.

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress