Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 22.05.2019 09:56

​Baruti Group mendon gjithmonë për ju duke iu ofruar mundësi të lira për blerje të banesës!

Prishtinë | 18/10/2018 15:45

Kompania liderë e ndërtimit në Kosovë, Baruti Group, duke parë interesimin e madh të opinionit për blerje të banesave në Kompleksin Erta, kompleks ky që është në përputhshmëri të lartë më standardet ndërtimore botërore.

Në bazë të këtyre kërkesave të shumta nga blerësit atëherë  Baruti Group ka menduar për të ua lehtësuar blerjen e banesave  duke  arritur marrëveshje bashkëpunimi me Bankën NLB, me anë të së cilës synim kryesor kishte që gjithë se cilit t’i ofrohet mundësia e përshtatshme sipas kërkesave të tyre.

Në bazë të kësaj marrëveshje 20% nga shuma totale e çmimit të banesës blerësi është i obliguar që t’i paguaj në fillim, kurse pjesën tjetër të shumës së çmimit prej 80% NLB Banka e bënë financimin përmes kredisë. Kredi e cila është me normë speciale të interesit duke ofruar mundësi pagese deri në 20 vite.

Kjo marrëveshje në mes të Baruti Group dhe NLB Bankës është paraparë që të vlejë për banorët rezidentë të Kosovës si dhe për bashkatdhetarët të cilët punojnë dhe jetojnë në diasporë.

Krejt qka ju duhet është të bëni zgjedhjen e banesës në Kompleksin Erta për pjesën e pagesës përkujdesët NLB Banka. Pse të paguani qira përderisa me të njëjtën shumë pagese mund të blini banesën tuaj!

Për më shumë informata na kontaktoni në: +383 44 637 637 Baruti Group Ëndrra juaj, ndërtimi jonë!

 

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress