Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 12.12.2019 10:44

​106 milionë të AKP-së do të transferohen në buxhetin e shtetit

Prishtinë | 15/04/2019 16:32

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka miratoi propozimin për transferim të “Fondeve të Përkohshme” të likuidimit në Buxhetin e Republikës së Kosovës në shumën prej 106.800.00 milionë eurove.

Agjencia Kosovare e Privatizimit më transferimin e fundit në Buxhetin e Republikës së Kosovës, deri më tani ka transferuar në total shumën prej 326 milionë euro.

Bordi gjithashtu shqyrtoi dhe miratoi transaksionet e Shitjes së Aseteve me Likuidim SHAL 45 në shumën totale prej rreth 9.5 milionë euro. 

Në këtë shitje AKP ka ofruar 98 asete për të cilat ka pranuar 148 oferta./Kosovapress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress