Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 25.08.2019 07:14

​Volvo tërheq 167.000 automobila

Stokholm | 07/02/2019 18:16

Volvo Cars njoftoi se do të tërheqë 167.000 njësi të modelit XC60, për shkak të një dështimi të mundshëm të mekanizmit elektrik për hapjen dhe mbylljen e derës së pasme.

Një zëdhënëse e markës suedeze të automobilave, në pronësi të Geely të Kinës, tha se bëhet fjalë për makinat e prodhuara në 2018 dhe 2019.

Volvo XC60 i ri ka qenë në shitje që nga viti 2017 dhe në mars 2018 është shpallur "Makina botërore e vitit" në Nju Jork.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress