Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 23.10.2018 05:20

​Top 10: Modelet SUV më të shpejtë në botë (Foto)

Londër | 01/01/2018 01:43

Edhe pse fillimisht ata nuk u konceptuan si automjete me përshpejtim fantastik, ka një numër në rritje të SUV-ve me performancën e makinave supersport.

SUV-të kanë përjetuar zgjerim të pabesueshëm në shekullin e 21-të, dhe tendencat aktuale në industrinë e automobilave tregojnë se kërkesa për këtë lloj makine do të rritet në të ardhmen.

Nuk ka pothuajse asnjë prodhues të makinave në botë që nuk kanë të paktën një SUV në gamën e tyre.

Motor1 ka përpiluar një listë të 10 modeleve më të shpejta të SUV në treg, bazuar në përshpejtimin nga 0 në 100 km / h.

10. Mercedes-AMG GLA 45: 0-100 km/h për 4.4 sekonda


8-9. Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe: 0-100 km/h për 4.2 sekonda


8-9. BMW X6 M: 0-100 km/h për 4.2 sekonda


7. Porsche Cayenne Turbo: 0-100 km/h për 4.1 sekonda


6. Bentley Bentayga: 0-100 km/h për 4.0 sekonda


4-5. Brabus GLE Coupe 850: 0-100 km/h për 3.8 sekonda


4-5. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio: 0-100 km/h për 3.8 sekonda


3. Lamborghini Urus: 0-100 km/h për 3.6 sekonda


2. Jeep Grand Cherokee Trackhawk: 0-100 km/h për 3.4 sekonda


1. Tesla Model X: 0-100 km/h për 3.2 sekonda


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress